Čiré sklo

Zpět na E-shop

Čiré sklo

V kategorii čiré sklo naleznete lisované produkty, které nejsou ručně foukané ani ručně broušené. Výrobky v kategorii čiré sklo mohou mít ruční dekorování jako je zlacení, malování či lehké probrušování. Naleznete zde výrobky ze tří druhů sklovin.

 

Crystalite – jedná se o takzvaný bezolovnatý křišťál, někdy také označovaný jako cristalin či crystalin. U crystalite byly nahrazeny olovnaté složky používané při výrobě olovnatého křišťálu jinými složkami s příměsí titanu, díky kterému získávají hotovo výrobky velmi podobné vlastnosti jako výrobky z olovnatého křišťálu a to především v optické rovině jako je lom světla, třpyt a lesk ale také v rovině technické jako je zvonivost a vysoká hustota skloviny. Výroba u crystalite je ekologičtější a díky tvrdší sklovině jsou výrobky více odolné proti poškrábání či rozbití.

 

Křišťál – v kategorii čiré sklo naleznete i výrobky z 24% olovnatého křišťálu, které však nejsou ručně foukané ani ručně broušené a jedná se o výrobky z automatizované strojní výroby. Výrobky z lisovaného křišťálu jsou velmi podobné a snadno zaměnitelné s výrobky z crystalite a proto je nabízíme v této kategorii.

Sklo – klasické běžné sodno-draselné sklo.

 

U každého výrobku je v názvu uveden jeden z uvedených materiálů a také je možné filtrovat výrobky podle materiálu. Všechny materiály jsou zdravotně nezávadné a lze je používat k běžnému užívání.

© 2024 Top Crystal Trade s.r.o. | Webdesign Next Vision
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace