Ruční výroba

Proč byste si měli koupit český přejímaný nebo čirý křišťál právě od nás? Protože spolu s každým kusem si kupujete originalitu a 100% český výrobek. Všechny výrobky projdou rukama desítky zaměstnanců skláren a jejich láska k tomuto řemeslu se nezaměnitelně otiskne do každého z nich.

Výrobní postup přejímaného křišťálu je natolik náročný, že dodnes nebylo možné nahradit ruční práci strojovou výrobou. Žádný stroj nedokáže vyfoukat křišťálovou vázu tak jako čeští skláři. Při přejímání křišťálu jsou skláři vystaveni nesmírně vysokým teplotám okolo 800 °C, při kterých dochází ke spojení dvou vrstev čirého a barevného křišťálu.  Toto umění se dědí z generace na generaci a i dnes se mladí skláři učí ojedinělému řemeslu foukání a přejímání křišťálu přímo pod vedením mistrů oboru.

Ve sklárnách, jejích výrobky nabízíme, probíhá skutečně veškerá produkce. Již od počátku měly sklárny vlastní návrháře dekorů a na této praxi se dodnes nic nezměnilo. Také výroba dřevěných forem probíhá ručně přímo ve sklárnách. Každý produkt potřebuje svou jedinečnou formu z bukového dřeva.  Ty se navíc musejí po čase používání neustále měnit, neboť přicházejí do styku s vysoce rozžhaveným křišťálem. Barevný polotovar poté putuje z hutě do brusírny, kde jej ručně, pouze za pomoci vodicích linek a kotoučů s technickými diamanty, zkušení brusiči přemění na výslednou hru světla a barev. Broušení přejímaného křišťálu je mnohem náročnější než křišťálu čirého, neboť mistr brusič nevidí přes barevnou vrstvu a navíc brousí pod tekoucí vodou (aby se neuvolňoval prach), takže musí znát všechny dekory zpaměti.

Každý výrobek nakonec prochází přísnou kontrolou kvality, kterou opět nelze udělat za pomoci strojů. Zkušené oči zaměstnanců skláren odhalí i ty nejmenší, často laickým okem neviditelné, nedokonalosti a do prodeje se dostanou jen ty nejkvalitnější produkty.

Celý tento proces vám zaručuje, že za své peníze dostanete to nejlepší zboží vysoké kvality i umělecké hodnoty, které dodá každému interiéru punc jedinečnosti.

© 2024 Top Crystal Trade s.r.o. | Webdesign Next Vision
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace