Vázy

Zpět na Hutní sklo

Vázy

Vázy z hutního skla jsou tlustostěnné skleněné výroby z klasického sodno-draselného skla bez obsahu olověných složek a jsou vždy 100% ruční práce. Skláři vyrábějí vázy na sklářské píšťale přímo u hutnické pece. Na rozdíl od křišťálových výrobků nejsou vázy z hutní skla foukané do forem, ale výsledného tvaru je dosáhnuto především šikovností a zručností sklářských mistrů, kteří k tvarování používají sklářskou píšťalu a speciální dřevěné a kovové nářadí a s pomocí speciálních výrobních postupů spočívající v ochlazování a zahřívání skloviny, v prohýbání, tvarování, stříhání či rychlým otáčením skloviny vytváří nádherné, často barevně velmi zajímavé majestátné vázy.

Typické pro výrobky z hutního skla je, že se již kromě nezbytného obroušení dna výrobku jakkoliv dále neupravují, nebrousí, nemalují ani jinak nezušlechťují. Celá váza je vyrobena v poměrně krátkém čase u sklářské huti a dále se již pouze v chladící peci nechá řízeným poklesem teplot zchladnout na pokojovou teplotu a následně se jen obrousí dno vázy.

Každá váza je skutečným originálem vyráběným bez forem a jednotlivé uváděné výšky, průměry či váhy se u každé vázy nepatrně odchylují. Na naších stránkách se snažíme nabízet vždy hned několik výrobků ve stejné barvě a stylu a mít tak ucelenější nabídku.

© 2021 Top Crystal Trade s.r.o. | Webdesign Next Vision
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace