Mísy

Zpět na Hutní sklo

Mísy

Mísy a misky z hutního skla jsou tlustostěnné skleněné výroby z klasického sodno-draselného skla bez obsahu olověných složek a jsou vždy 100% ruční výroba. Mísy se vyrábějí na sklářské píšťale přímo u hutnické pece. Na rozdíl od křišťálových produktů nejsou mísy z hutní skla foukané do forem, ale výsledného tvaru je dosáhnuto díky šikovností a zručností sklářských mistrů, kteří k tvarování používají pouze sklářskou píšťalu, speciální dřevěné a kovové nářadí a s pomocí speciálních výrobních postupů spočívající v ochlazování a zahřívání skloviny, v prohýbání, tvarování, stříhání či rychlým otáčením skloviny vytváří nádherné, často barevně velmi zajímavé majestátné mísy.

Typické pro mísy z hutního skla je, že se již kromě nezbytného obroušení dna výrobku jakkoliv dále neupravují, nebrousí, nemalují ani jinak nezušlechťují. Celá mísa je vyrobena v poměrně krátkém čase hned u sklářské huti a následně po vychladnutí je jen obroušeno dno mísy.

Každá mísa a miska je skutečným originálem vyráběným bez forem a jednotlivé uváděné výšky, průměry či váhy se u každé vázy nepatrně odchylují.

© 2021 Top Crystal Trade s.r.o. | Webdesign Next Vision
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace